Vše o paštice

Neustále se mě ptáte „Má vaše paštika lepek? Opravdu tam není žádná chemie? Jaký je rozdíl mezi Paštikou pro děti a pro chlapy?“

Tak Vám rád vysvětlím, jak to je s naší paštikou od Pandrholy a co dělá tuto paštiku tak výjimečnou!.

I tato vlastní paštiková receptura (jako všechny ostatní Pandrholovy receptury) se beze změn vyrábí v naší rodině již několik desítek roků a dědí se z generace na generaci. Já Pandrhola nevyrábí tuhle paštiku nijak jinak než tak, jak se vyráběla před více jak sto lety v naší rodině a to doslova! (Déle si mamka s taťkou nepamatují a oba dva své rodiče již pochovali dříve než se zrodil Pandrhola) Představte si, že  maso na ní  pečeme v staré troubě ve které před námi pekla moje babička.Tato velmi stará trouba peče maso tak, jako žádná jiná! Osobně s mojí ženou Petrou jsme několikrát to zkoušeli upéct na jiných novějších či velmi moderních typech, ale bohužel výsledek byl vždy o poznání horší. Poctivá chuť se prostě nedá jen tak ošálit a zvlášť, když máte za ty léta vytrénovaný jazýček tak jako Pandrhola (Já.). Hledal jsem indicie, proč tomu tak je a jediné co jsem zjistil je, že je to jak s motorem a aerodynamikou ve formuli 1!! Tvar a příkon trouby, tvar a průměr tělesa, spínaní a jiné aspekty, které dělají tuto pečící troubu po babičce absolutní špičkou v upečení masa pro naši paštiku. Samozřejmě pečeme si v ní pro sebe jelítka,maso Pandrhola,to je hodně luxusní záležitost.! a jiné dobroty. Takže základ je mít opravdu poctivou troubu! :) ! Rada zní: neutrácejte za nové věci, když ty starší leckdy ještě předčí ty nové :)

Jak Pandrhola vyrábí tuto velmi poctivou a chutnou paštiku s 84% podílem luxusně upečeného masíčka bez jediného gramu chemie a lepku?

Tak za prvé maso !, které má ten správný podíl tuku! se nechá odležet ve sklípku ve smaltovém hrnci. Jakmile je maso správně naležené tak ho pečeme dozlatova plech po plechu, tak jako za starých dob. Pro zajímavost, kolik si myslíte, že pečeme plechů za ten týden? Ano, je to něco kolem 22 plechů. Z tohoto množství se vyrobí tak 150 kusů luxusních paštik. Maso pečeme na brutvanech, které jsou dnes již památkou po předcích. Upečené maso musí opět odpočívat při správné teplotě do druhého dne. Poté se pomele a znovu tepelně upravuje. Zbytek už je tajemství,naší rodiny. Na samotný závěr se vše pečlivě míchá dubovou kopistí, přitom se na konci lehce dochutí čistým kořením. Paštika pro chlapy se přímo nabírá ručně do sklenic. Mimochodem v naší výrobně děláme vše ručně!! Jedině tak může být jídlo chutné a poctivé! Paštika pro děti se nedává přímo do sklenic z kotliny, ale dá se na velký plytký kastról a ručním mixerem pět minutek pomixuje a poté se opět ručně nabírá do sklenic malým šufánkem. Poté se musí sklenice s paštikou správně zapasterovat. Pasterovat a pasterovat je velký rozdíl pro uchování kvality produktu.

Vědět a pamatovat si jak pasterovali naši předci je jedna věc a umět to je druhá!!!

Já měl tenkrát velké štěstí, že můj bratr byl od mala lenoch a já musel od svých 9 roků dřít i za něj. A musel jsem dělat vše. Díky tomu jsem se vše naučil. :)

 

 

 

Hodně zdraví a štěstí do života vám i vašem dětem přeje Pandrhola