O uzeném mase

Jak již mnozí naši zákazníci ví, tak výjimečné uzené Pandrhola je vyrobeno dle starých rodinných postupů, které dnes již na pultech obchodů nenajdete. Podobné produkty se k nám dováží z Itálie, Španělska a podobných zemí, kde stará tradiční výroba 80 a více let nazpět byla podobně jako u nás v rodině dochována do současnosti. Cena těchto uzených produktů ze zahraničí přesahuje tu naši i několikanásobně! U nás v ČR Vám dnes těžko bude někdo schopen dát na pult uzené dle tradičních postupů. Pokud si v dnešní době nějaký sedlák takto udí uzené, tak maximálně pro sebe a své blízké! 

Pandrhola vyrábí veškeré své produkty právě tímto způsobem z dob našich pradědů a to podotýkám výhradně bez chemie a ručně jak to bylo v dřívější době opodstatněným zvykem. 

A proto i Pandrholovo uzené se vyrábí jak jinak nežli tradiční poctivou cestou. Nikdy do budoucna se u nás nesetkáte s používáním chemie, náhražek a ústupu od způsobu z dob tradiční ruční výroby. Tyto zvyklosti staré poctivé ruční výroby budou v naší rodině zachovány, dokud já, Pandrhola - syn mého otce - zkušeného mistra ve výrobě domácích zabijačkových specialit, budu živ. 

Pandrhola udí pomalu na velmi tvrdém dřevě, které se chystá k uzení několik let předem tak jak bylo zvykem v mé rodině a u některých sedláků na vesnicích před 30 a méně lety. Jedině na takto speciálně předem připraveném tvrdém dřevě se udí maso 20 - 35 hodin, je zdraví nezávadné a vyznačuje se velkou kvalitou! 

Pokud máte zájem o chemické uzené vyrobené v ČR, tak Vám doporučím uzenářské speciality z masokombinátů a malých či velkých velkovýroben, které zde v ČR mají monopolní zastoupení a umí z „chemické udírny“ vyvést větší výtěžnost než zavezly. Tzn. zavěsí na vozík do udírny např. 200 kilo připravené suroviny, které je den předem tlakovým přístrojem napumpované vodou s míchanou s chemií - jedy mimo jiné E250 !!! E621 !!! E407 !!! a zavezou dovnitř této „vymakané udírny“ na tlačítka! V tomto stroji se produkt 70% doby vaří, tím nabude na objemu a váze o cca. 25-45%. Poté se peče a na závěr se začmoudí bukovými štěpky. Následně se vyveze do odpařovny, což je podobný stroj jako ten ve kterém se udilo, lépe řečeno vařilo a poté schladí se vodou pro odpaření. Váha při závozu je 200kilo, při vývozu 270kilo! No comment. A to je pouze 35% napuštěné chemii. Stroj umí až 70% !!!!!!!!! viz odkaz. www.masoprofit.cz/webmagazine/products_detail.asp. Do tohoto stroje se nasype určité množství prášku, např. Hages 100 viz.odkaz www.hages.cz, který má již vše v sobě a jen se zmáčkne tlačítko.! Otroci hází na pás syrové maso a na druhé straně vrací zpět do přepravek. Ptáte se kolik dokáže tato zrůda napumpovat masa za jedinou hodinu ,!! 1600 kilo . !!!!!!!!!!!!!

Doba, kterou trvá proces „uzení“, je minutou ve srovnání s tradičním způsobem jak to děláme u Pandrholy. To znamená, že běžně jsou schopni „udit“ tuny chemického levného produktu denně, oproti poctivému tradičnímu způsobu uzení dřevem, který má výtěžnost jen několik desítek kilo kvalitního produktu za den. Proč tak činí? Z několika důvodů: za prvé se rozhodli pro velkovýrobu, za druhé „udící stroj“ stojí v řádu miliónu korun a než umře musí vyrobit několik desítek tisíců tun. A za třetí - neodpustitelný zrůdný mamóóóóóóóóoóóóóón! 

Cena takového uzeného je sice nízká, ale kvalita produktu je nulová, nehledě na to, že maso, které se připravuje den předem, mimo nástřik je tlakovým strojem napumpováno chemií, která činí 45% váhy hotového "produktu" a leží namočené v této chemii do druhého dne! Následek takto konzumovaného uzeného masa je ....... snad si to každý rozumný domyslí sám! Cena od 50,- Kč do 280,- Kč dle druhu použitého masa a také dle morálky podvodníka.

Nejvíc se mi líbí, když nějaký výrobce - no v podstatě většina výrobců uzeného např. Anglická slanina, Kladenská pečeně, Česnekový bok, Moravské uzené maso, Klobásy a jiné, připíše na cedulku „ráno vytažené z udírny“! Ale už nepíše z jaké udírny a jak uzené připravil. Níže si můžete udělat úsudek o tom, co se při přípravě těchto víše uvedených produktů běžně u všech komerčních výrobců používá a co je to za s….u! viz. níže:

„krmná“ sůl, konzervant E 250!!!, nástřiková směs (stabilizátor E 450, E 451, E 452 dextróza, modifikovaný škrob E 1422, zahušťovadlo E407 !!!!!, antioxydant E300, látka zvýrazňující chuť a vůni E 621!!!, koření), zahušťující směs (modifikovaný škrob E 1422), směs koření (koření, rostlinné oleje, extrakty kvasinek, nosiče E 422, E 1520, kyselina E 330), pokryv (škrob, barvivo E 150 d, rostlinný olej, česnek). 

U Pandrholy je úbytek uzených specialit 40% až 53% váhy dle druhu masa, doby uzení a délky lákování při nízké teplotě. 

Bavit se o zisku na Pandrholově uzeném je pro nás smutné, zisk sotva stačí na pokrytí nákladů spojených s výrobou!!!!!! Pandrhola vyrábí s láskou k tradici a srdcem rodiny a ne pro zisk a podvod, to umí každý!!

Myslím si, že zisk nám to přinese až časem, až si lidé uvědomí, jak složité to má dnes v ČR poctivý rodinný výrobce díky podvodníkům a politice v ČR či EU! Proč asi je kvalita potravin vyrobených v ČR i včetně těch dovezených tak nízká? Mimo jiné i proto, že platy 80% lidí u nás klesají již několik let a jen tak stoupat nebudou. Kdo to zavinil? Hlavně co tím mají v úmyslu?!!!!

Věřte, že na všech dnes nabízených produktech značky Pandrhola máme zisk daný pevným procentem tak, aby opravdu pokryl jen náklady, kdo si myslí, že jsme v kdovíjakém zisku, tak se může přijít podívat na výrobnu. Rád mu předvedu způsob výroby poctivých ručně vyráběných produktů bez chemie, náhražek a lepku dle starých receptur z dob začátku 20. století.

 

Pandrhola Vám přeje dobrou chuť a pevné zdraví.